Kuidas pääseda arsti vastuvõtule?
Vastuvõtule registreerimine toimub tel. 6215632 ning registratuuris pereõe juures.
- Ühele patsiendileon planeeritud vastuvõtuajaks 20-30 minutit.
- Vastuvõtule registreerimisel palume patsientidel lühidalt täpsustada oma probleemi. Kui patsient teab, et tal kulub aega rohkem kui 30 minutit, siis soovitame registreerida kaks aega.
- Vastuvõtule palume tulla patsientidel 5-10 min enne registreeritud aega.
- Vastuvõtule pääsemiseni palume patsiendil oodata ooteruumis, kuni teda kabinetti palutakse.
- Kui patsient ei saa tulla kokkulepitud ajal vastuvõtule, palume sellest kindlasti teatada. Haiguslehel oleva patsiendil: haigusleht lõpetatakse ja haiguslehele tehakse märge ainult vastuvõtul .
- Kui patsient hilineb vastuvõtule, tuleb varuda aega ja kannatust ning jääda ootama ootejärjekorda või registreerida uus aeg.
- Palume patsientidelt mõistvat suhtumist aegade nihkumise korral, kuna mõne patsiendiga võib minna kauem aega.
- Kui patsiendil on palju probleeme, soovitame neid üles märkida, et midagi ei ununeks.
- NB! Haiguslehti tagantjärele ei väljastata! Laupäevast ja pühapäevast avatakse haigusleht kiirabi või EMO pöördumise alusel. Haiguslehe vormistamiseks pöörduge kindlasti samal päeval meie juurde. Kui te olite haiglas või traumapunktis ja vajate haiguslehe pikendamist, siis peate ilmuma meie juurde 3 päeva jooksul.
- Koduvisiitide vastuvõtt igal tööpäeval kell 08.00-12.00.
- Analüüse(veri, uriin, väljaheide jt) saab anda protseduuride kabinetis igal tööpäeval 08.00–12.00. Reeglina tehakse analüüsid tühja kõhu peale. Patsiendi poolt toodud analüüsid (uriin, väljaheide) tuleb kindlasti anda pereõe kätte või kirjutada peale oma nimi.
- Analüüside vastuseid saab teada telefoni teel või isiklikult registratuuris pereõelt. Kui analüüsid ei ole korras, annab pereõde teile aja perearstile või te saate ise helistada perearstile oma edasise raviplaani kostamiseks.
- Saatekirjade saamiseks on vaja ühendust võtta oma perearstiga. Kui saatekiri on juba tehtud, aga te otsustasite minna teisse raviasutusse, saab pereõde saatekirja ümber vormistada .Järgmised eriarstid ei vaja saatekirja: silmaarst, naistearst, naha- ja suguhaiguste arst, psühhiaater, hambaarst.
- Retseptide pikendamine toimub telefoni teel 621 5623, registratuuris pereõe juures. Perearst kirjutab retseptid kolme tööpäeva jooksul. Tellige need varakult!
- Kui tel on mõni krooniline haigus, ootame teid vastuvõtule iga aasta. Kui te olete terve ja üle 45 a, siis ootame teid kontrollile 1-2 aasta tagant, on vaja registreerida vastuvõtule pereõega.
- Arstitõendi puhul juhiloa saamiseks on vaja eelnevalt täita Tervisedeklaratsioon portaalis www.digilugu.ee. Paberil täidetud Tervisedeklaratsioon kehtib ainult 1 kuu jooksul! Meie juures – tehakse veresuhkru analüüs, mõõdetakse vererõhku ja kontrollitakse silmateravust. Kui teil on kroonilised haigused, siis tuleb konsulteerida perearstiga.
- Ägedatel haigetel soovitame oma tulekust ette teatada, patsientidel tuleb oodata ootejärjekorras ja tulla pereõe vastuvõtule. Ägedad haigused on näiteks palavikuga haigus, äge valu ja veritsus, mis vajavad kiiret arsti läbivaatust ja otsust ravi osas.
- Patsiendi lahkumisel nimistust väljastatakse talle ambulatoorne kaart kahe tööpäeva jooksul alates päevast, mil patsient selleks soovi avaldab.
Meie Perearsti Keskuses töötavad ja võtavad iga päev vastu PEREÕED.
Pereõde oskab vastata paljudele tekkinud küsimustele ja aitab leida parima võimaliku lahenduse. Kui probleem on keerulisem, aitab pereõde perearsti vastuvõtule pääseda ning hoolitseb selle eest, et teie probleem saaks lahendatud. Pereõe juurde on ennast parem ette registreerida, aga võib tulla ka ilma registreerimata:
- kui teil on köha, nohu, kõhulahtisus, sagenenud urineerimine või tekkinud seljavalud;
- kui teil on peres jäänud keegi voodihaigeks, aitab ta korraldada koduõe teenust;
- kui teil on avastatud kõrge vererõhk, suhkruhaigus või tõusnud kolesteroolitase, siis arutage dieedisoovitused ja eluviis läbi oma pereõega;
- kui teie peresse on sündinud laps, tekkinud küsimused erinevate vaktsineerimiste kohta, on pereõde teie toetaja ja nõustaja;
- kui teil on olnud trauma, saate esmased juhendid ja ka edaspidise tegutsemisskeemi õe käest;
- kui teil valutab pea või süda, teeb ta alati EKG ja mõõdab vererõhku ning valib teile edaspidiseks sobivaima lahenduse;
- kui teil on haav, millega te ise hakkama ei saa;
- Meie õed mõõdavad kehakaalu, pikku st, võtavad analüüse, kontrollivad silmateravust, loputavad kõrvu; eemaldavad kipsi,õmblused ja teatavad analüüside vastused. kui kellelgi peres peaks vaja minema erinevaid hooldusvahendeid;
- kui teil on vaja mingeid tõendeid, saatekirju hooldushaiglasse ja mitmeid muid asju …Küsige nendelt julgelt nõu!Meie pereõed on hasti välja õpetatud spetsialistid ja pereaarsti abilised. Nad teavad ja tunnevad teie peret kõige pisemast kõige vanemani.Telefoni teel konsulteerib patsienti esmaselt ka pereõde.
- Tervisetõendi vormistamiseks pöörduge palun pereõe juurde. Teil tuleb teha kopsupilt ja vajadusel külv soolenakkusele.Teiste tõendite kohta küsige nõu pereõelt.